خرید و دانلود(روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه ها)

روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه ها|خرید و دانلود|وای یو|50025066|
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه هاقابل مشاهده می باشد

مشخصات نویسندگان مقاله

احمد شوشتری - استادیار گروه عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد
مهدی اکبری لر - کارشناس ارشد سازه


چکیده مقاله:

در این پژوهش یکی از روشهای که با نام "طراحی بر اساس عملکرد" شناخته می شوند، ارائه می شود. در این روش معادله های طراحی بر این اساس بدست آمده اند که عملکرد سازه(تغییر مکان نسبی بین طبقه ای و یا شکل پذیری) در هنگام طراحی با احتمال مشخصی از حد معینی تجاوز نکند. بنابراین، سازه طراحی شده با احتمال مشخصی به عملکرد مطلوب می رسد، به عبارت دیگر سازه طراحی شده از قابلیت اطمینان مشخصی برخوردار می باشد. برای استفاده از این روش به طیف طراحی شبه شتاب با شکل پذیری های ثابت نیاز است. به همین منظور ابتدا این طیف ها تهیه شده اند. سپس چند ساختمان فولادی با تعداد طبقات مختلف و سیستم بادبند همگرا، ابتدا با آئین نامه 2800 طراحی شده اند. سپس این سازه ها مجددا با روش "قابلیت اطمینان" طراخی می شوند. رفتار سازه های طراحی شده با تحلیل بار افزون غیر خطی سنجیده می شود. نتایج نشان می دهد در سازه های بادبندی طراحی شده مطابق آیین نامه 2800، ستونهای مجاور بادبندها دارای ضعف هستند و شکل پذیری بسیار کمی در هنگام زلزله دارند.


کلیدواژه‌ها:

طراحی بر اساس عملکرد ، تحلیل بار افزون غیر خطی ، عملکرد مطلوب ، قابهای بادبندی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


شوشتری, احمد و مهدی اکبری لر، ۱۳۸۵، ، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران،


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (شوشتری, احمد و مهدی اکبری لر، ۱۳۸۵)
برای بار دوم به بعد: (شوشتری و اکبری لر، ۱۳۸۵)مطالب دیگر:
🔑تحقیق در مورد انقلاب مشروطه🔑تحقیق در مورد اوقات فراغت جوانان در ايران و امكانات موجود🔑تحقیق در مورد اوقات فراغت و مديريت آن🔑تحقیق در مورد تأثير آموزش مهارتهاي زندگي بر سلامت رواني نوجوانان🔑تحقیق در مورد بلوغ ( تولدي ديگر)🔑تحقیق در مورد خانواده و دشواريهاي رفتاري كودكان🔑تحقیق در مورد تعزيه🔑تحقیق در مورد تهاجم فرهنگي و آثار آن🔑تحقیق در مورد حجم نمونه و جامعه آماري🔑تحقیق در مورد جامعه شيعه در نخاوله ( 1 و 2)🔑تحقیق در مورد تعريف جرم سياسي🔑تحقیق در مورد نقش حجاب در جامعه🔑تحقیق در مورد ضرورت وجود قانون درجامعه(حقوق مرد و زن نسبت به يكديگر)🔑تحقیق در مورد نقش مربي براي بازيكنان🔑تحقیق در مورد نقش خانواده در جامعه🔑تحقیق در مورد اعتماد و خودباوري (انسان شناسي)🔑تحقیق در مورد دختران فراري و …🔑مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و دیدگاه های سبك مديريت كلاس🔑مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تاریخچه و دیدگاه های مدیریت سود🔑مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تاریخچه و دیدگاه های سرمایه فکری🔑تحقیق در مورد نقش آموزش و بهسازي منابع انساني در سازمانها🔑تحقیق در مورد تصميم گيريهاي استراتژيكي🔑تحقیق در مورد رشد جمعيت و كنترل آن🔑تحقیق در مورد كاربرد زبان در ايجاد ارتباط در جوامع مختلف🔑تحقیق در مورد فلسفه تنظيم خانواده